İslam Dünyası Neden Gelişmiyor...

Merhaba Arkadaşlar,

Bu başlığı ilk okuduğunuzda eminim ki “Ne diyor bu adam?” diye kendi kendinize sormuşsunuzdur.. Katılıyorum,

Ancak Dinlerin en mükemmeli, en sonuncusu , en iyi hazırlanmışı ve insan için en önemlisi olan dinimizin temel taşlarının yerinden nasıl oynadığını görebilmek için gerçekten tarafsız ve düşünceleri ile davranışları bir olmak gerekmektedir. Evet, Dünyamıza Barış ve Kardeşlik getirdiğine inandığımız ki en önemli özelliği olarak tanıtılan İslamiyet bulunduğu coğrafyanın dışına çıkamayarak geri kalmışlığın örneği olarak görünmektedir. Peygamber efendimizin hadis-i şeriflerinde defaaten belirttiği üzere Kitabımız Kuran-ı Kerim’e uygun yaşamak elbette mümkündür. Ancak yıllar geçtikçe İslamiyetin mükemmelliğini değil ama inananlarının gerçeklerden uzaklaşarak dinimizi yozlaştırmak için her yolu denedikleri o kadar açıktır ki…

Artık okuyup kendini geliştirmek yerine cehaleti seçmek, etrafında yaşayan insanlara yardıma koşmak yerine uzaktan izlemek ve bölücülük yapmak, komşusu açken kendi tok yatmak, Kurban geldiğinde paylaşmak yerine kendi dolabını doldurmak, dünyada bir çok aç ülke varken yaradana sığınıp hayvan katliamı yapan Müslüman olmak, Oruçlu iken kadına kıza bakıp iç geçiren olmak , İnsanların kıyafetleri ile uğraşmak değerlendirmeleri buna göre yapmak, Kadın İnsan mıdır diye araştırma yapmak, Dünyadaki terör örgütlerinin toplam sayısı 294 tane iken bunun 281 tanesinin Müslüman Terör örgütü olması, Bayraklarında kardeşlik timsali yerine Pala-Kılıç kullanmak, Dolandırıcılık ve sahtekarlıkta zirve yapmak…… daha ne söylemeliyim ki?

Dünyamıza gönderilmiş en mükemmel dini olan İslamiyetin geldiği nokta bumu olmalıdır? Küçücük çocukları islami yaşam adı altında kandırmak mıdır? Rabbimizin bizden istediklerini bu şekilde mi cehalet kurbanı olarak gerçekleştirmeliyiz… Allah, insanları meleklerinden bile üstün tutmuş ve düşünebilmesi için kullanılması gereken bir de beyin vermiş. Ancak insanların bunu kullanmamak için yaptıklarına anlam vermek gerçekten imkansızdır.

Düşüncesizce biat etmek insana göre değildir. Herkes kendi eğitim seviyesini yükseltmek ve gerçekleri araştırmak, insanlara değer vermek, sahip olduğu dinin şeklen değil samimiyeten gereklerini yapmak , en önemlisi gerçek insan olmak bize düşendir. Allah’a şirk koşmak, tarikatlar yaratarak çük bile öptürmek nasıl bir zihniyetin eseridir ve nasıl bu kadar insan aklına girilebilir bilemiyorum. Ancak bildiğim ve anladığım tek şey aklını kullanarak bir yerlere ulaşabilmek yerine orta çağ zihniyeti ile insanların inançlarıyla oynayarak cepleri doldurmak tabi ki daha kolay geliyor bazı müsvettelere…. Kuran ve din eğitimi adı altında açılan kurslar ve yurtlarda ufacık çocuklara cinsel istismarda bulunmak, hatta bunların erkek çocuklarına bile yapılmasına seyirci kalmak hangi dinde olabilir ki? .. İnsan öldürerek cennete gideceğine inanan , hatta 75 bakireye sahip olacağına ait düşüncelere hayretle bakıyorum.

Bakın, Din düşmanı değilim ve Elhamdülillah Müslümanım. Belki dini görevlerimi tam anlamıyla da yerine getiremiyor da olabilirim, Borçlarım var kurbanda kesemiyorum, doğrudur… Ama Rabbimin ve dinimin benden istediği en önemli konulara o kadar çok değer veriyorum ki elbet size ispat etmeme gerek yok, Allah bilsin yeter.. Ama her insanın yardımına koşmak, kendi işini bırakarak başkasına yardıma gitmek, cebindekini ihtiyacı olanlarla paylaşmak, herkese insani değerlerini göstermek, kimse hakkında kötü düşünmeden her şeyini paylaşmak…. daha neler neler… Özel günlerde Duamı etmek, ölmüşlerimi hatırlayarak dualarını esirgememek,…. Peki şimdi soruyorum size, ben mi müslümanım yoksa bu kadar çakma mı gerçek müslüman? Yazıktır.. Mahvetmeyin bu güzel dini….. Şimdi Kocaeli’de kendini yaşlı gösterip utanmadan bir de normal resmi ile 60 yaş üstü kartı çıkaran ama bakıldığında kapalı ve müslüman görünümlü bu kadın mı Müslüman? Etmeyin dostlarım….

Ben gerçekten fikrimi söylemek istiyorum.. Allah korkusu olan hiç kimse bunu yapamaz. Yapmaz zaten. Çünkü Allah korkusu ve inancı tamdır. Ama şeklen bu müslüman değil mi?

Canın ne zaman hangi dini isterse ona geçen tipler mi gerçek müslümandır? İster kapalı olsun ister açık … İster namazını kılsın ister kılmasın.. Hepimiz insanız kardeşim. Bir çok yabancı ve farklı dinden hatta dinsiz arkadaşım oldu ama hiç birinde veya etrafında şu müslüman dünyasında gördüklerimin onda birini görmedim. Bütün bayanlara yatağa atacak bir mal gibi bakmak, 4-5 kadınla evlenmenin doğruluğunu savunmak, akıl ne derse değil de hoca efendisi ne derse ona uymak , çoluk çocuğa sarkıntılık yapmanın meşruluğuna inanmak vs…… Allah aşkına insan olmanın kuralı mıdır?

Gerçek Müslümanlık şekilde değildir beyler… İnanan insan kimseyi kandırmaz, dolandırmaz, namusuna göz dikmez, çalmaz, ……… Siz hiç mi Kuran-ı Kerimi okumadınız ya.. Cahilsiniz desem o da değil. Kolay para kazanmanın yeni trendi DİNİ KULLANMAK’tan geçiyor. Bu cehalet değil dostlarım… Bu kurnazlık….

Özellikle ülkemde insanımızın gerçek halini gösteren bu resmi koymak istemedim ama düşüncelerimi ve anlatmaya çalıştıklarımı en iyi açıklayacak olan bu resmi lütfen iyi inceleyin, lütfen anlamaya çalışın.

Unutmayın dostlarım, Gerçek İman, İNSAN OLMAYI BECEREBİLMEK‘tir. Ama özellikle ülkemde bunu anlayamayacak o kadar çok insan müsvettesi varki aslında ne desem boş, biliyorum…

Sizlere sesleniyorum arkadaşlar;

Yanınızdaki arkadaşınız açken tıka basa yemek mi yiyorsun?

Kurban keserek mangalda kendine ziyafet mi çekiyorsun?

Gerçekten imanlı olmak yerine etrafa şov yaparak kapalı müslüman rollerinden keyif mi alıyorsun?

Yaşlıya, engelliye, hastaya saygı göstermiyor, onların rahatına sürekli müdahale mi ediyorsun?

Anne-Baba’na hakaret mi ediyorsun? Dostlarını sürekli kazıklıyor musun?

Fakire fukaraya yardım etmek , yardıma ihtiyacı olana yardım etmek yerine yalanlarla bahaneler mi üretiyorsun?

Orucunu açtıktan sonra ufacık kız çocuklarına cinsel anlamda hazlarla mı bakıyorsun?

Dostum, istersen 5 değil 10 vakit namaz kıl, İster Kuran-ı Kerim’i 50 kere hatim et, İstersen Hacca 50 kere git,…… Rabbimin gözünde sen Müslüman isen (ki asla olamaz) Ben mümkünse almayayım. GERÇEK MÜSLÜMAN, “DÜŞÜNEN, İNANAN, KENDİNİ GELİŞTİREN, ALLAH’IN İSTEDİĞİ YOLDA İNSAN OLMAYA ÇALIŞMAK VE HER İNSANA AYRIM YAPMADAN YAKLAŞARAK YARDIMLARINA KOŞAN” olmaktır.

Anlayanlara,

Saygılarımı sunarım..