Müslümanlık Nereye Koşuyor

MOUSE İLE AŞAĞI DOĞRU GİDEREK YAZIYI OKUYABİLİRSİNİZ...

Müslümanlık nereye koşuyor?

Merhaba arkadaşlar,

Başlıktan da anlaşılacağı üzere bu kutsal ve mükemmel dine inananların ne yapmaya çalıştığını gözden geçirmek amaçlı bir yazı hazırladım. Elbette ben Din konusunda ahkam kesecek yeterli bilgi ve beceriye sahip değilim. Ama bir gerçek varsa Allah’ın verdiği beyni sonuna kadar kullanmaya çalışan, sorgulayan, araştıran ve hala öğrenen bir yapıya sahibim. Bu yazımdan ötürü beni eleştiren olursa emin olsun o kişi aslında gerçek Müslüman olamamıştır.

Ülkemizde geçtiğimiz dönemlerde de bir çok yobaz hareket oldu ve gelecekte de olacak. Bu gerçek. Çünkü coğrafyamız yobazlık kaynıyor. Ama neden sorgulama yetisine sahip insanlar bu konular üzerinde durmaz, neden yapılan yanlışlar irdelenmez anlamak mümkün değil. Özellikle son 10 yılda şahsen dinimden soğuttular, uzaklaştırdılar. Kimse benim inancımı tartamaz, eleştiremez. Tabi ki bende… Ancak hala kadınlar ile uğraşan, onların özgürlüklerine dil uzatan hatta bazı bölgelerde cezalar veren, idam eden , falakaya yatıran ve şahitliğini bile kabul etmeyen ÇAKMA MÜSLÜMAN’ların giderek çoğalması endişe verici bir boyuta gelmiştir.

Rabbime her zaman sorarım, “Neden bu mükemmel dini bu kadar gerizekalı bir coğrafya’ya gönderdin” diye … Aslında cevap zaten içinde çünkü Gerizekalılar… Onlara birinin yol göstermesi şarttı ve oldu. Peki ne değişti? Bence hiç bir şey.. Puta tapmasalar da hala aynı gerizekalılıklarına devam eden bir Arap dünyası ve onu adam sanan diğer müslümanlar… Çok üzülüyorum çok. Hazreti Peygamber efendimizin yolundan gittiğini söyleyerek ÇALAN, ÇIRPAN, DOLANDIRAN, KUL HAKKI YİYEN, ÇOCUKLARA TECAVÜZ EDEN büyük bir yobaz kesim ile karşı karşıyayız. Bunun sonu elbette Kıyamet olacak. Ve merak ediyorum inandığımız gibi öbür tarafta bu sapkınlar mı cennete girecek yoksa gerçek insan evladı olan bizler mi? Görücez. Ama bir gerçek var ki Rabbim sadece izliyor. Neden gerekeni yapmıyor sorusunun cevabı ise aslında önümüzde duruyor. “O zaman Kıyamet mi gelir?” …. Bu kadar gerzek ve menfaatçi olacak, bu kadar sapkın olacak ki Kıyamet zamanı gelebilsin… O zaman şu soru akla geliyor.. “Biz gerçek inanan ve İnsanlığını korumaya çalışan kişilerin suçu ne?” Onlar gibi sapkın mı olmalı , kul hakkımı yemeliyiz. Kimse bana bu dünyada gerçek Müslüman ayaklarına yatmasın. Herkes son derece sahtekar, menfaatçi ve hırsız. Varın Kategorilerini siz belirleyin. Unuttukları en önemli şey ise Bu Dünyanın Bir de Öbür tarafı olduğudur. İnşallah…

Dua okumak, Namaz Kılmak, Hacca gitmek ne mükemmeldir değil mi? Ama o anlıktır. Bittiği anda yine çalmaya çırpmaya, sahtekarlığa, kul hakkı yemeye başlar, bayanlara sapkın bakışlar besleriz. Gitti koca namaz , gitti dualar.. Farkında değil salaklar..

En basiti Trafik. Bir tane insan gösterin ki başkasının hakkına saygı göstersin, ona yardım etsin. Kornalar, kazalar, hak yemeler, kavgalar, engelli yollarına park etmeler, gece yarısı yüksek müzikli araçlar, motor sesleri……. Adam acil servis önünde disko müziği bangır bangır dinliyor. Bir kişi de uyarmıyor. Çünkü sonuç belli, BELA….

Sözlerimin özü, hiç kimse bana Müslümanım demesin. Ahkam kesmesin. Gerçek müslüman Allah’ın lütfettiği yaşamı sürerken hak yemeyen, saygılı olan, çalmayan , tecavüz etmeyen , kendi işini bırakıp başkasına yardım eden, Kurbanda kestiği hayvanını gerçek ihtiyacı olanlar ile paylaşan, din tüccarlığı yapmadan sessizce ibadetini yerine getiren, iftira atmayan, hak yemeyen, kazandığı her kuruşun hakkını veren insandır. Yoksa hayvandan bir farkı kalmaz zaten.

Gerçek ve mükemmel bir dine sahibiz ama gerçek İslamiyetin zerresini yaşamıyoruz. Kara çarşafları, tesettür, baş örtüsü falan zırva şeyler. Boş şeyler.. Önce kendinize şu soruyu sorun lütfen…;

“BEN EN SON HANGİ İNSANA MENFAAT GÖZETMEDEN YARDIMDA BULUNDUM?” Bir cevabınız varsa insanlığınız hala var demektir. Düşünün bir kere..