Türkiye Ve Klüp Amigoları.....

Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir yazı yayımlamadığını biliyorum ama gerçekten çok işim vardı. Ancak son zamanlarda özellikle dikkatimi çeken bir durumu olan spor eleştirmenliği yapan özellikle bazı isimlerin başı çektiği yazarların (!) amaçlarının ne olduğunun araştırılması gerektiğini düşünüyorum. Ama geçmişlerindeki hatalarına bakmadan klüp kimliklerini açıkça ön plana çıkararak yorum yaptığını düşünen bazı yazarların artık basın hayatından çekilmeleri gerektiğini şiddetle savunuyorum. Burada kimsenin kişilik ve şahsına söz söylemeyeceğim. Kimse kimseden üstün değil ve eleştirmek de bana düşmez. Ama spor ayağı beni ilgilendiriyor ve insanların bıkkınlığını dile getirmek istiyorum.

Artık yazarlıktan çok AMİGOLUK yaptıkları açıkça belli olan bu zavallıların yorumlarına bakınca spor adına üzülmemek mümkün değil,

Amacı spor kamuoyunu bilgilendirmek olması gereken spor yazarlarının konuşmayı beceremeden yaptıkları açıklamalara bakılınca kendi takımlarını destekleyen ama karşı takımları yerden yere vuran , asla objektif olmayan bu tip insanlarla nereye gidebileceğimizi varın siz düşünün.. Her yorumlarında Fener amigosu gibi konuşan bu tiplerin kime ne faydası olabilir Allah aşkına bir düşünün ya…

Daha düne kadar TSK üzerinden sahtekarlık yapan ve bence kişilik bozukluğu tescilli bir adamın çıkıpta spor yorumları yapmasını hayretle seyrediyorum. Bu adamın aldığı eğitimin gerçekten sorgulanması gerekliliği yanında yaptığı yorumlardaki tutarsızlıklar maalesef bizim cahilliğimizin bir ürünü diye düşünüyorum. Katılan olur olmaz, bilemiyorum ama gerçekliği asla inkar edilemeyecek bir durumu belirtiyorum.

Eski ve hakemliği çok tartışılabilecek bir insanın hem de Doktor sıfatı olan ama eğitimlerini kesinlikle aksattığı ve sosyal seviyede çok geride kaldığı kendi ifadeleri ile de çok net görünen bu insanın yaptığı yorumların basitliği ve boşluğunu izlemekten inanın artık bıktım.

Siz bir zamanlar çok değerli sporcu olabilirsiniz ama bir kere Türkçe konuşmasını bile bilmeden çıkıpta herşeyi bilen uzman biri gibi açıkça amigo olmaya özenen bu insanlara maalesef bizler prim veriyoruz. Biz bu adamları izlediğimiz sürece bu sorun devam edecektir. İtirazı olan var mı acaba?

Asıl problemlerden biride herşeyi çok bildiğini ve söylediği herşeyin doğru olduğunu savunan yaşlı kesim.. Efendim o ne derse doğrudur. Ya kardeşim sen çık benim düşüncem böyle de konuş ama ben ne dersem o deme hakkını nerden buluyorsunuz siz. Hiç mi utanmadan bu yorumlara giriyorsunuz.. Sizlere inanamıyorum. Allah ömür versin ama lütfen biraz alçakgönüllü ama reel olun.

Ve asıl bomba Erman kardeşimiz. Kabzımallık yaptığı esnada futbolculuktan ayrılarak hakemlik görevi icra eden bu biladerimizin sanki nasıl hakemlik yaptığını hiç bilmiyoruz ya çıkmış otorite gibi herkesi eleştiriyor. Buna özel bir hıncım da var ama. Hakemleri meslek grupları üzerinden kendi mesleğinden hiç utanmadan eleştirebilen bir ruh hastası.

Yav kardeşim sen hayatında hiç aynaya baktınmı, hiç öz eleştiri yaptın mı? İğneyi kendine çuvaldızı başkasına kardeşim. Yaptığın yorumları sanki yaratıcı otoriteymişsin gibi dinleyenleri hayretle izliyorum. Seni Televizyonlara çıkaranların düşüncesi zaten reyting. Çünkü sözlerin çok etkili ve sansasyonel. Başına ne geleceğini düşünmeden başta hakemler olmak üzere herkesi eleştirme cesareti göstermene saygı duyuyorum ama sen kimsin ya.. Sen neydin ki kimi eleştiriyorsun?

Bu yazıda amacım hiç kimseyi zan altında bırakmak değildir. Ben spor için yaşıyorum ve saygı duyuyorum. Lütfen artık ekranlardan bu tarz adamları temizleyin. Halk olarak da lütfen izlemeyin bu adamları, prim vermeyin… Siz prim verdikçe bu adamlar göbeklerini kaşıyarak haram para kazanmaya devam edecekler. Düşünün bir kere, bana kızmadan acaba bu adam bu yazıyı neden yazdı , ne anlatmak istiyor diye bir düşünün lütfen.

Adam gibi yorumları cesaretle yapan ve kendini kaf dağında görmeyen dürüst ve yediği ekmeğe tükürmeyen spor yazarlarının objektif yönlendirme ve gündemdeki konuları açıklığa kavuşturma konusunda becerikli gerçek yazarlara ihtiyacımız var. Alt yapı , gençler vs.. eyvallah ama asıl bu sorun düzeltilirse bakın sporumuzda ki gelişme nereye gelecek..

Saygılarımı sunarım..